недела, 5. април 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

Гонзалес: Изигравме катастрофа, немавме шанса

Гонзалес: Изигравме катастрофа, немавме шанса

Македонскиот селектор Раул Гонзалес по натпреварот со Шпанија која заврши 20:31 за „Црвената фурија“ беше видно разочаран од играта и резултатот на македонските ракометари.

-Изигравме катастрофа. Имавме 7 разлика во првите минути и мислам дека немавме шанса. Треба да заборавиме и да продолжиме понатаму, истакна Гонзалес.

Тој посочи дека за селекцијата голем проблем е повредата на капитенот Кире Лазаров.

Коронавирус