четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

Големиот Раул Гонзалез: Ја победивме третата светска репрезентација, да одиме чекор по чекор

Тој напомена дека е задоволен од играчите, бидејќи победиле против селекција која има бронзен медал од минатот Светско првенство.
Големиот Раул Гонзалез: Ја победивме третата светска репрезентација, да одиме чекор по чекор

По мечот во Загреб своите импресии ги кажа и селекторот на Македонија, Раул Гонзалез.

-Сега имаме победа, треба да играме против Црна Гора. Јас мислам дека треба да одиме чекор по чекор.

Тој напомена дека е задоволен од играчите, бидејќи победиле против селекција која има бронзен медал од минатот Светско првенство.

Коронавирус