сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Гојун се враќа во Загреб

Гојун се враќа во Загреб

Ракометниот клуб Загреб по Иван Чупиќ, Жељко Муса и Филип Ивиќ според информациите од Хрватска треба да донесе уште едно големо засилување за следната сезона.

Како што пишува „Спортске Новости“, играчот на Фуксе Берлин, Јаков Гојун е пред договор со „плинарите“ и враќање во матичната земја.

Според информациите фамилијарни причини се во прашање околу неговото враќање во татковината.

Коронавирус