среда, 8. јули 2020. Вести денес: 68
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Ракомет

Го изнесе на балконот штотуку родениот син за да ја прослави титулата на СП, а потоа следуваше делириум од целата нација (ВИДЕО)

Го изнесе на балконот штотуку родениот син за да ја прослави титулата на СП, а потоа следуваше делириум од целата нација (ВИДЕО)

Откако Данска го освои тронот на Светското првенство во ракомет оваа година, целата нација падна во делириум и славеше низ целата земја.

Главна ѕвезда според очекувањата требаше да биде најдобриот играч и стрелец на Данска Микел Хансен, но не одеше се по планот.

Откако целата репрезентација се појави на балконот во центарот на градот, стотината илјадници луѓе гледаа само во едно нешто.

 

View this post on Instagram

 

Eddie Max 💙 05.01.19

A post shared by mikkelhansen24 (@mikkelhansen24) on

Синчето на Хансен кое е старо еден месец, а поради него ракометарот беше привилегиран да спие во својот дом, наместо да остане во базата на репрезентацијата за време на СП.

Миленикот на нацијата ја израдува целата држава, а фотографии и видеа од настанот се уште се главна тема во Данска.

 

View this post on Instagram

 

❤️

A post shared by mikkelhansen24 (@mikkelhansen24) on

Парламентарни избори 2020