понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 62
home Ракомет

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Македонија и Полска

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Македонија и Полска

Женската кадетска репрезентација на Македонија доколку сака да игра во полуфиналето на ЕХФ шампионатот во Италија денеска нема друг избор освен победа на мечот против Полска.

Два бода од овој натпревар ќе значат 2. место во групата Б со што Македонија ќе дојде до полуфинале, а веќе се знае дека таму противник ќе биде Исланд.

Сепак, за да се случи тоа мора да го совлада составот на Полска, а доколку биде повторена играта од мечот против Белорусија тогаш и може да се очекува остварување на целта.

Натпреварот може да го следите на овој ЛИНК.

Извор: 24 ракомет

Коронавирус