недела, 31. мај 2020. Вести денес: 27
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

Глеб Калараш останува во Вардар!

Глеб Калараш останува во Вардар!

Откако Иван Чупиќ, Тимур Дибиров, Кристијан Дисингер и капитенот Стојанче Стоилов ги продолжија договорите со Вардар, вечерва уште еден играч потврди дека ќе остане во Скопје.

Станува збор за рускиот репрезентативец Глеб Калараш, кој имаше активен договор за следната сезона и ќе остане да го одработи.

Претходно договорите ги продолжија Ристовски, Мишевски, Атанасовски, Гашовски и Крстевски, а оваа седмица се очекува да стане јасно дали ќе остане Сергеј Горпишин.

Од Вардар си заминаа Шишкарев, Толедо, Кристопанс, Атман, Кукуловски, Скубе, Гедбан, Кугис и Горбок.

Коронавирус