четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 169
home Ракомет

ГЛАСАЈТЕ: Двајца Македонци во изборот за идеалниот тим на првенството во Хрватска

ГЛАСАЈТЕ: Двајца Македонци во изборот за идеалниот тим на првенството во Хрватска

Филип Талески и Стојанче Стоилов се најдоа во изборот за идеалниот тим на првенството во Хрватска.

Македонската селекција како 11-та го заврши ова патување, но двајца наши играчи можат да се најдат во идеалниот тим на првенството, доколку ги поддржиме и гласаме за нив.

Стоилов е во игра за најдобар кружен напаѓач на шампионатот, а конкуренција му се Мирхол (Норвешка), Фигуерас (Шпанија), Благотиншек од Словенија и Нилсен од Шведска.

Талески пак, е во трката за број еден лев бек со Хансен, Кулеш од Белорусија, Jепсон од Шведска и Мачковшек од Словенија.

Гласајте за нашите Стоилов и Талески на овој линк.

Коронавирус