четврток, 13. мај 2021. Вести денес: 123
home Ракомет

Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе бидат дел од ОИ во Токио

Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе бидат дел од ОИ во Токио

Најдобрата македонска судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе бидaт дел од уште еден голем настан , а тоа се Летните Олимписки Игри (ЛОИ) кои ќе се играат во Токио, Јапонија.

Македонските судии кои долги години се во светскиот ракомет добија место на големиот светски настан и ќе бидат на големата сцена.

Македонското дуо претходно судеше на ЛОИ 2012 и ЛОИ 2016, па за нив ова ќе биде трет олимписки настан во богатата кариера.

Коронавирус