понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 178
home Ракомет

ГИ ЗАСЕНИ И ГОЛМАНИТЕ: Херојот на Вардар со најдобрата одбрана на Европското првенство досега (ВИДЕО)

Хрватска вчера дојде до втората победа на Европското првенство откако го совлада Исланд со 29:22, а Иван Чипиќ го имаше потегот на мечот.
ГИ ЗАСЕНИ И ГОЛМАНИТЕ: Херојот на Вардар со најдобрата одбрана на Европското првенство досега (ВИДЕО)

Вардаровиот херој, златната лева рака на Вардар и на македонскиот ракомет, левата рака која донесе европска круна за црвено- црните, вчера одбрани и спаси гол за својата репрезентација Хрватска.

Хрватска вчера дојде до втората победа на Европското првенство откако го совлада Исланд со 29:22, а Иван Чипиќ го имаше потегот на мечот.

Вардарците блескаа во дресот на Хрватска, Циндриќ и Карачиќ беа најдобрите играчи на теренот, а Чупиќ го имаше потегот на мечот кога голмански пожртвувано се фрли по топката и не дозволи празната мрежа да биде затресена.

Коронавирус