вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

„Газење“ со стил: Втор пат совладан Загреб, вардарци се во четвртфиналето

„Газење“ со стил: Втор пат совладан Загреб, вардарци се во четвртфиналето

Вардар изигра уште еден одличен натпревар во Лигата на шампионите и забележа нова победа со 32:30  против хрватскиот првак Загреб.

Дел од навивачите на „црвено-црниот“ тим извадија весници во дел од натпреварот и симулираа дека им е досадно, со оглед на големата предност на Вардар од првиот натпревар.

Вардар во четвртфиналето најверојатно ќе игра со унгарскиот првак ПИК Сегед, кој има предност по првиот дел со Висла Плоцк и треба формално да го одработи реваншот.

Коронавирус