среда, 8. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Ракомет

Гаџа потврди: Јас сум играч на РК Вардар

Гаџа потврди: Јас сум играч на РК Вардар

Анте Гаџа потврди дека е нов играч на РК Вардар, средниот бек од Хрватска во изјава за медиумитего потврди ангажманот.

Иако ППД Загреб тврдеше дека Гаџа нема да ги напушти, сепак Хрватот е нов играч на Вардар.

„По заминувањето на Сташ Скубе, Вардар бараше замена, тие го контактираа мојот менаџер, а јас веднаш прифатив. Сакам да игра за Вардар затоа што се европски шампиони и тоа е чекор напред во мојата кариера“ – изјави Гаџа за хрватските медиуми.

Парламентарни избори 2020