петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 12
home Ракомет

Фуриозната Барселона за перфектни 14 победи од 14 одиграни средби

Фуриозната Барселона за перфектни 14 победи од 14 одиграни средби

Ракометарите на шпанската Барселона со победа над Мотор Запорожје од 42-34 со максимален учинок го завршија настапот во групната фаза во годинашното издание ракометната Лига на шампиони.

Шпанскиот тим забележа 14 победи на 14 меча, нешто што не се случило досега во најелитното друштво.

Барселона е првиот колектив кој ја минал групата со максимален учинок откако е поставен новиот формат во Лигата на шампионите поточно од 2015 година.

Дика Мем денеска беше најдобар со осум голови, додека на спротивната страна Вајчеслав Бокан постигна 11 голови за Мотор. 1

Коронавирус