четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 121
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

ФОТОГАЛЕРИЈА: Највеселиот македонски навивач во Виена е со знаме и клавир !

ФОТОГАЛЕРИЈА: Највеселиот македонски навивач во Виена е со знаме и клавир !

Македонија е уникатна по многу нешта, една од нив  е навивачот Кипре кој неуморно и на своја сметка ги следи настапите на сите национални репрезентации на Македонија на големите натпреварувања.

Кипре и денеска е подгтовен да и помогне на Македонија на ЕУРО 2020 како што тоа го направи и на изминатите два меча.

Денеса Кипре е во посебен елемент, како македонец од Виена.

извор: dribling.mk

Коронавирус