петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 85
home Ракомет

ФОТО: Жељко Самарџиќ со порака до Игор Караџиќ

ФОТО: Жељко Самарџиќ со порака до Игор Караџиќ

Поранешниот ракометар на Вардар и хрватски репрезентативец Игор Карачиќ, по завршувањето на сезоната во Полска, времето го минува во Македонија.

Членот на Келце, со понежната половина Душица Андоновска, за 1 мај беше во Дојран, а за тоа се пофали на социјалните мрежи.

На фотографијата на Инстаграм, коментар остави и популарниот српски пејач Жељко Самарџиќ.

ЕУРО 2020

Македонија