четврток, 13. август 2020. Вести денес: 126
home Ракомет

ФОТО: „Зелените“ ги наместија нишаните на тим-билдинг во Маврово

ФОТО: „Зелените“ ги наместија нишаните на тим-билдинг во Маврово

Еурофарм Пелистер ги одрабоува главните подготовки за сезоната во Маврово, а ракометарите и стручниот штаб го користат слободното време за билдање на атмосферата во екипата.

„Зелените“ ги наместија нишаните и се забавуваа со „пеинтбол“ во Маврово. Направија и фотографии кои ги објавија на социјалните мрежи. Се гледа дека во екипата на Бабиќ полека атмосферата расте и дека сите со нетрпение ја чекаат новата сезона.

Еурофарм Пелистер покрај во плејофот од домашното првенство во новата сезона ќе биде дел од Европската лига на ЕХФ и ракометната СЕХА-лига.

извор: gol.mk

Коронавирус