вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 8
home Ракомет

ФОТО: За Австрија сме Македонија, ја нема Северна пред соблекувалната

ФОТО: За Австрија сме Македонија, ја нема Северна пред соблекувалната

Македонија и Украина вечерва се среќаваат на ЕУРО 2020, пред соблекувалната на нашиот национален тим не стои Северна, само Македонија.

Домаќинот на Австрија очигледно не ја става новата додавка на нашето име на државата.

ИЗВОР: ДРИБЛИНГ

 

Коронавирус