понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 158
home Ракомет

ФОТО: „Виенер Штадхале“ е обоена во црвено и жолто

ФОТО: „Виенер Штадхале“ е обоена во црвено и жолто

Македонската ракометна репрезентација ќе има силна поддршка на трибините на „Виенер Штадхале“ во Виена на мечот со Украина.

Средбата е прва за двете селекции на континенталниот шампионат, Македонија важи за фаворит на средбата.

 

Коронавирус