недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 41
home Ракомет

ФОТО+ВИДЕО: Се вжештува атмосферата во Виена, фалангата тргна кон „Штадхале Арена“

ФОТО+ВИДЕО: Се вжештува атмосферата во Виена, фалангата тргна кон „Штадхале Арена“

Машката ракометна репрезентација на Македонија вечерва го игра последниот натпревар од групната фаза на Европското превнство во Австрија, Норвешка и Шведска. Ривал ќе ни биде домаќинот, а во Виена покрај битката на теренот во „Штадхале Арена“ ќе има битка и на трибините меѓу домашните навивачи и на„Фалангата“. За разликата од дуелот со Чешка, помалку наши навивачи ќе бидат во салата, но и покрај тоа, ќе се потрудат да бидат погласни од многу домаќини.

Целосната галерија со ВИДЕА и ФОТОГРАДИИ може да ја видите на 24rakomet.mk

Локални избори 2021