петок, 18. септември 2020. Вести денес: 115
home Ракомет

ФОТО ВЕСТ: Кире Лазаров „лебди“ во воздух

ФОТО ВЕСТ: Кире Лазаров „лебди“ во воздух

Нант се подготвува за новата сезона, вчера на пријателски натпревар го совлада Сесон Рен 38-28, Кирил Лазаров во победата учествуваше со 2 гола од 3 шута.

Капитенот на македонската ракометна репрезентација објави фото на Инстаграм, Лазаров едноставно „лебди во воздух“.

Коронавирус