понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

ФОТО: Тепачка на ЕП во ракомет

ФОТО: Тепачка на ЕП во ракомет

Хрватска запиша уште една победа на ЕП, во Сплит славеше над Исланд, а во финишот на мечот, на трибините во „Спаладиум“ се случи инцидент.

Во еден дел  на трибините, во 52. минута настанало гужва откако неколку навивачи започнаа меѓусебна тепачка, со боксови и шамари.

За среќа редарите брзо интервенираа, ја смирија ситуација, а завојуваните навивачи беа исфрлени од трибина.

Локални избори 2021