сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 83
home Ракомет

ФОТО: Талески остана на врвот

ФОТО: Талески остана на врвот

Машката репрезентација на Македонија одамна го заврши настапот на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска, кое влегува во самата завршница кога ќе се делат медалите.

Иако на крајот Македонија се пласира на 15-то место во конечниот пласман, сепак има една категорија, во која наш репрезентативец е на првото место.

Левиот бек Филип Талески на средбата со Австрија го упати досега најсилниот удар на континенталниот собир, кој не беше надминат, иако се одиграа уште многу натпревари.

Коронавирус