вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 15
home Ракомет

ФОТО: Сопругот на Пенезиќ го искрши телевизорот – еве што му порача на ЕХФ

ФОТО: Сопругот на Пенезиќ го искрши телевизорот – еве што му порача на ЕХФ

Загубеното финале во Лигата на шампионите, предизвика искрените љубители на ракометот да пролеат по некоја солза, а некои бесот го истурија на предмети.

Таков е примерот со голманот на Ренова, Матија Кобетиќ, сопругот на Андреа Пенезиќ. Тој на Инстаграм сподели фото од искршениот телевизор и порача:

„ЕХФ да ми купите нов телевизор”, напиша Кобетиќ.