вторник, 14. јули 2020. Вести денес: 113
home Ракомет

ФОТО: СЕХА лигата го круниса Столе Стоилов

ФОТО: СЕХА лигата го круниса Столе Стоилов

Раководството на регионалната СЕХА лига го одложи завршниот турнир што требаше да се игра во хрватскиот град Задар од 3 до 5 април.

Таму требаше да настапат Мешков Брест, Загреб и веројатно Веспрем и Вардар, кои се уште ги немаат одиграно реваншите од осминафиналните пресметки.

Во меѓувреме, медиа тимот на СЕХА, откако го прогласи Тимур Дибиров за крал на Инстаграм, круниса уште еден вардарец.

Станува збор за капитенот на „црвено-црниот“ тим – Стојанче Стоилов, кој е прогласен за крал на емоциите.