недела, 31. мај 2020. Вести денес: 90
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

ФОТО: СЕХА го казни Вардар!

ФОТО: СЕХА го казни Вардар!

Дисциплинската комисија на СЕХА лигата, односно Комесарот за натпревари Марјан Начевски, го казни шампионот на ова натпреварување Вардар.

Македонскиот тим ќе треба да плати 200 евра, поради тоа што на средбата од првото коло против Пекинг во Скопје што се играше на 3 септември, средниот бек на вардарци Мартин Карапалевски, носел дрес без име.

Иако натпреварите од првото коло завршија одамна, СЕХА го објави билтенот дури во текот на вчерашниот ден.

 

Коронавирус