понеделник, 17. февруари 2020. Вести денес: 0
home Ракомет

Фото разделба на Дибиров со Македонија: Фала за се Македонци!

Фото разделба на Дибиров со Македонија: Фала за се Македонци!

Тимур Магомедович Дибиров е руски ракометар, роден 1983 година во Петрозаводск. Игра за руската ракометна репрезентација, а од 2013 година игра за македонскиот ракометниот клуб Вардар. Во изминатиот период беше еден од најактивните играчи на европскиот првак, Вардар.

Тој е најблиску до трансфер во белорускиот првак Брест Мешков, а на социјалните мрежи го најави последниот дуел на домашен терен во ЛШ против ПИК Сегед.

Преку емотивни фотографии тој се поздравува од македонската публика. „Мангупи“, „Благодарам за се Македонијо и Македонци“ се насловите на дел од нив.

 

View this post on Instagram

 

Last game🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰Fala za se Macedonia I Macedonci🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🔴⚫️

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31) on

 

View this post on Instagram

 

Mangupi💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻🔴⚫️

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31) on

 

View this post on Instagram

 

#edenzivotednaljubov🔴⚫️ @rkvardar

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31) on