четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 30
home Ракомет

ФОТО: Раул Гонзалез го продолжи договорот со ПСЖ

ФОТО: Раул Гонзалез го продолжи договорот со ПСЖ

Раул Гонзалез ја продолжи соработката со ПСЖ до 2023 година, клубот од Париз официјално објави дека поранешниот тренер на Вардар и селекторот на македонската репрезентација останува во редовите на „светците“.

ПСЖ потврди дека соработката е продолжена на заемно задоволство, плановите и амбициите остануваат исти, Гонзалез во ПСЖ е од 2018 година.

Коронавирус