сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 80
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Ракомет

ФОТО: Ракометарката на Вардар и во декември се соблече во бикини

ФОТО: Ракометарката на Вардар и во декември се соблече во бикини

Вардар по првата групна фаза во Лигата на шампионите има максимални шест победи на шест натпревари, како што и се очекуваше од еден аспирант за титулата.

Ракометарките по настапите за националните тимови и во Женската лига, се на заслужен одмор, се до 8 јануари и стартот на подготовките во ВРХЛ и во главната фаза од ЛШ.

Една од најдобрите вардарки, Јованка Радичевиќ, го користи предновогодишниот период за полнење батерии во Дубаи и го замени ладниот Балкан со топлите Емирати.

Коронавирус