сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 85
home Ракомет

ФОТО: Ракометарите на автобусот порачаа, има само едно име а тоа е…

ФОТО: Ракометарите на автобусот порачаа, има само едно име а тоа е…

Македонија вечерва се среќава со Австрија, клучен меч на ЕУРО 2020, со победа изразена со 2 гола разлика одиме во следната рунда.

Средбата започнува од 18-15 часот, македонската репрезентација повторно на автобусот го нема „Северна“ на натписот.

извор: dribling.mk

Коронавирус