петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

ФОТО: Ракометарите го прославија Божиќ во Љубљана

ФОТО: Ракометарите го прославија Божиќ во Љубљана

Машката репрезентација на Македонија ја посети црквата „Св. Климент Охридски“ во словенечкиот главен град – Љубљана, каде што ракометарите беа пречекани од голем број Македонци, а потоа ракометарите продолжија на организиран божиќен ручек.

Сениорите во Словенија ги прават завршните подготовки пред настапот на Европското првенство на кое за ривали ќе ги имаат домаќинот Австрија, Чешка и Украина.

Коронавирус