понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

ФОТО: Први фотографии на Стоилов со синот Бојан

ФОТО: Први фотографии на Стоилов со синот Бојан

Капитенот на Вардар и репрезентативен кружен напаѓач на репрезентацијата на Македонија, Стојанче Стоилов, пред два дена доби принова.

Искусниот ракометар со својата сопруга Даница станаа родители на малиот син, Бојан. Денес се појавија и првите фотографии пред заминувањето на среќниот пар од болницата, на кои е фотографиран Столе со својот син.

Фотографии од болницата:

Инаку, Столе и Даница стапија во брак минатиот месец, но не успеаја да го прослават својот момент, па поради пандемијата со коронавирусот, прославата беше само со најблиските.

Коронавирус