петок, 30. септември 2022. Вести денес: 15
home Ракомет

ФОТО: Поминал 7.000 километри само за да го види Кире Лазаров

ФОТО: Поминал 7.000 километри само за да го види Кире Лазаров

Фотографија која ги собра сипматиите на социјалните мрежи, е токму оваа, на која страсен навивач на Македонија, дојде од Канада до Загреб, за да го гледа првиот натпревар, во кој Македонија ја победи Словенија.

„Канада ја сака Македонија. Од Торонто до Загреб, 7.000 илјади километри, само да го видам Кире Лазаров“, напишал навивачот.

Доаѓањето се исплатеше, оти нашиот тим вчера славеше победа со 25-24, против третата најдобра репрезентација во светот.

ФОТО: Кочо Сотировски

Коронавирус