среда, 8. јули 2020. Вести денес: 16
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Ракомет

ФОТО: Почина поранешен ракометар на Металург

ФОТО: Почина поранешен ракометар на Металург

Денеска пристигна тажна вест од Русија, откако беше објавено дека легендата на рускиот ракомет и поранешен играч на Металург, Сергеј Погорелов починал на 45-годишна возраст, објави Спорт1.мк.

Погорелов пристигна во Металург во 2008 година, како едно од најзвучните имиња во македонскиот ракомет, но тој разочара со неговите настапи, па по краток период го напушти клубот од Авткоманда.

Кариерата почна да ја гради во Волгоград, а потоа заигра во Германија, Шпанија и Франција, а со руската репрезентација го освои Европското првенство во 1996, Светското во 1997 и Олимписко злато во 2000 година.

Парламентарни избори 2020