недела, 5. декември 2021. Вести денес: 41
home Ракомет

ФОТО: Писонеро ги построи вардарци

ФОТО: Писонеро ги построи вардарци

Новиот тренер на Вардар, Давид Писонеро го имаше својот прв собир со Европскиот Шампион. Во спортскиот центар Јане Сандански, вардарци се собраа и означија старт на подготовките за новата натпреварувачка сезона.

На првиот тренинг беа присутни и новите засилувања. Во следните седум дена, црвено-црните ќе тренираат во Скопје, по што ќе се упатат во Требиње, каде ќе ги одработат главните подготовки.

Погледнете фотографии од првиот собир на Европскиот Шампион

Извор: vardarfans.mk

 

 

Коронавирус