среда, 25. мај 2022. Вести денес: 68
home Ракомет

ФОТО: Овие судии ќе ја делат правдата на двобојот Македонија – Германија

ФОТО: Овие судии ќе ја делат правдата на двобојот Македонија – Германија

Судиите од Белорусија, Андреј Гушко и Сирхеј Репкин се делегирани да ја делат правдата на мечот меѓу Македонија и Германија, кој директно одлучува за првото место во групата Ц.

Се работи за добро познати арбитри коишто досега и имаат судено на Македонија, но секогаш било тешко и неизвесно кога тие биле на теренот.

Што се однеува до делегатите, покрај аут линијата ќе бидат Петер Олсон од Шведска и Хелмут Виле од Австрија.

Коронавирус