вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 8
home Ракомет

ФОТО: Ова се судиите за натпреварот Македонија-Словенија

ФОТО: Ова се судиите за натпреварот Македонија-Словенија

Првиот противник на Македонија на ракометното првенство кое се игра во Хрватска е Словенија.

Натпреварот е закажан за сабота, 13 јануари.

Натпреварот ќе го суди романската судиска двојка Сорин-Лаурентиу Дину и Константин Дин.

Локални избори 2021