среда, 28. септември 2022. Вести денес: 122
home Ракомет

ФОТО: Нов специјалитет во кујната на Столе – „Лажен цепелин бургер“

ФОТО: Нов специјалитет во кујната на Столе – „Лажен цепелин бургер“

Столе Стоилов стана хит со дофрлувањето на тајм-аутот дека Македонија треба да прави „Лажен цепелин“ во последниот напад, па токму поради тоа, љубителите на ракометот од Скопје отпочнаа петиција.

Предлог е во неговата кафана во Скопје да се направаи нов специјалитет – „Лажен цепелин бургер“, кој ќе биде токму направен од македонскиот пивот. Идејата е суперинтересна, сигурно истиот ќе биде хит, но останува да видиме што ќе каже Столе на овој предлог по крајот на првенството… пишува Гол.мк, кој ја објави оваа фотографија.

Коронавирус