среда, 8. декември 2021. Вести денес: 117
home Ракомет

ФОТО: Милосављев се збогува со Комити со стиховите од „Ја излези Ѓурѓо“

ФОТО: Милосављев се збогува со Комити со стиховите од „Ја излези Ѓурѓо“

Српскиот голман на новиот европски првак Вардар, Дејан Милосављев после само една година заминува од таборот на црвено-црните.

Денеска, после после спектакуларниот пречек, српскиот голман емотивно на Фејсбук се прости од најверните навивачи.

Тоа го направи со стиховите од песната „Ја излези Ѓурѓо“, која веќе од поодамна е една од хитовите на вардаровите навивачи.

Коронавирус