понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 195
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Ракомет

ФОТО: Македонска убавина на трибините во загрепска Арена

ФОТО: Македонска убавина на трибините во загрепска Арена

Навивачите на македонските ракометари ја прославуваат победата на ракометната репрезентација врз Црна Гора, со којашто Македонија се пласираше во следната фаза од ЕП во Хрватска.

Нема поубава покана за македонските навивачи да дојдат во Вараждин и да ја бодрат нашата ракометна репрезентација во втората фаза од ЕП, од оваа вечерашнава сигурна победа над Црна Гора.

Вечерва македонските ракометари ја отпоздравија публиката и ја поканија да дојде во што поголем број во Вараждин, за да се повтори 2009 година кога тој град ни донесе многу среќа на СП.

Парламентарни избори 2020