петок, 27. мај 2022. Вести денес: 113
home Ракомет

ФОТО: Македонија промовирана на европското првенство во ракомет

ФОТО: Македонија промовирана на европското првенство во ракомет

Додека европското првенство во ракомет е во тек и се играат средбите од групната фаза, собирот на најдобрите репрезентации во Европа е шанса и за промоција.

Па така, еден од најверните македонски навивачи Кипре, ја промовира Македонија, сега и преку маскотота на ЕУРО, со промотивен материјал во раце, порачува:

„ПОТСЕТЕТЕ ЈА МАКЕДОНИЈА“

Коронавирус