недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 41
home Ракомет

ФОТО: Лино Червар ги посети нашите ракометари, средба со многу емоции

ФОТО: Лино Червар ги посети нашите ракометари, средба со многу емоции

Лино Червар има право да биде задоволен, неговата Хрватска е во главната рунда. Денеска хотелот во кој што се сместени нашите момци е пораздвижено. Две балкански земји се сретнаа. Не станува за било кој, туку за Хрватска, предводена од нашиот некогашен селектор, Лино Червар и екс-вардарците Лука Циндриќ и Игор Карачиќ.

Филип Кузмановски, Филип Талески, Стојанче Стоилов, Дејан Манасков, речиси поголе дел од нашите репрезентативци имаа кратка средба со искисниот стратег на кого му беше мило што повторно ги гледа.

Имаа кратко време за разговор, но сигурно им посака среќа против Австрија.

извр+фото: sportmedia.mk

Локални избори 2021