четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 45
home Ракомет

ФОТО: Легендата Карачиќ се врати „дома“ и доби братски прегратки!

ФОТО: Легендата Карачиќ се врати „дома“ и доби братски прегратки!

Игор Карачиќ повторно е во Скопје, се врати „дома“, но овој пат во дресот на полски Киелце кој ќе игра со Вардар во Лигата на шампионите.

На повеќе од еден час пред натпреварот, играчите излегоа на загревање, а Карачиќ се поздрави со поранешните клупски колеги. Доби братски прегратки, а двете страни си порачаа – подобриот нека победи.

Карачиќ е вардарова икона, миленик на „Комитите“ и на публиката. Долги години го носеше „црвено-црниот“ дрес и беше важен дел од костурот на тимот кој освои две европски титули.

Трансферот во Киелце, Хрватот го направи пред стартот на оваа сезона.

извор: gol.mk

Коронавирус