среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 63
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Ракомет

ФОТО: Лапсус на сајтот на ЕХФ – Германија веќе е полуфиналист?

ФОТО: Лапсус на сајтот на ЕХФ – Германија веќе е полуфиналист?
Men’s EHF EURO 2020 Sweden, Austria, Norway - Preliminary Round - Group C, Germany - Netherlands, Trondheim Spektrum, Trondheim, Norway, 09.1.2020, Mandatory Credit © Stanko Gruden / kolektiff

Забавен детал може да се види на сајтот на ЕХФ, но и на официјалниот сајт на ЕП 2020.

Според табелата, Германија веќе ја мина групната фаза и е првиот полуфиналист на првенството.

Чудно е тоа што грешката стои од поодамна и нема кој да се сети и да ја поправи.

На сајтот на ЕХФ:

На сајтот на ЕП 2020:

извор: dribling.mk

Коронавирус