петок, 27. мај 2022. Вести денес: 36
home Ракомет

ФОТО: Кире не ги остава соиграчите- не може на терен, но дава поддршка од трибини

ФОТО: Кире не ги остава соиграчите- не може на терен, но дава поддршка од трибини

Македонија против Данска игра егал натпревар откако резултатот на првото полуврме е нерешен, односно 12-12.

Иако нашиот национален тим е ослабен без играњето на Кире Лазаров, сепак одлично се носи со фаворитот.

Лазаров пак им дава поддршка од трибини.

Коронавирус