сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 101
home Ракомет

ФОТО: Карачиќ низ годините минати во Вардар!

ФОТО: Карачиќ низ годините минати во Вардар!

Игор Карачиќ потпишува на 19 февруари 2012 година, тогаш со РК Вардар ПРО. Веселин Вујовиќ кој во таа сезона беше на кормилото на „црвено-црните” решава да го донесе овој млад играч кој во тој момент е анонимен за Вардар и Македонската ракометна јавност. Доаѓа од екипата на РК Босна, а потоа е се бајка!Карачиќ седум-ипол години го носи дресот на Вардар и станува срцето и душата на нашиот тим.

Потсетување низ фотографии, како изгледаше Карачиќ во сезоните минати во Вардар:

61676290_463792874163777_7689287023839936512_n

61742681_686777951783682_5379139993539182592_n61763651_305090157109504_4682489752597823488_n

61765956_1201611723353821_544447736821317632_n

61765957_2229771413796887_7142622104641339392_n

61773852_1116374011898864_1215758022903595008_n

61823423_2338189929602241_4309026983112605696_n

61840048_2276382882577878_8393557786599882752_n

61890440_2504853819742270_8965784049041801216_n

62005034_2354711204650004_6052732994609741824_n

62061742_2246250652127953_6234261698635628544_n

62074808_2407574336181169_849035590409125888_n

62178351_403224610280958_470871021440729088_n

 

62246721_482941769180380_7721628801888681984_n

 

62256098_340715459947504_5598170870230024192_n

 

kara

karacic-500

Коронавирус