понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 111
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

ФОТО: Карачиќ на фејсбук порача што му недостасува

ФОТО: Карачиќ на фејсбук порача што му недостасува

Игор Карачиќ е македонски зет, изминативе денови ги минува во Дојран со својата сопруга, но на фејсбук објави статус дека му недостасува ракометот.

Хрватот во моментов е член на Кјелце, но клубот е во финансиска криза и Карачиќ можеби е на излезна врата.

Карачиќ на фејсбук напиша дека му недостасува ракометот, натпреварите…Коронавирусот го стопираше спортот, враќањето е тешко и мачно, под нови услови…

Коронавирус