петок, 29. јули 2022. Вести денес: 9
home Ракомет

ФОТО: Карачиќ ја има најубавата фотографија на ЕП, ова ќе ви ја стопли душата

ФОТО: Карачиќ ја има најубавата фотографија на ЕП, ова ќе ви ја стопли душата

Хрватската репрезентација ужива во огромната поддршка од своите фанови на трибините и во првиот дел и во главната фаза. Токму на крилата на навивачите засега сигурно чекори кон полуфиналето.

На дуелот против Австрија на трибините имаше околу 4.000 Хрвати, по триумфот ракометарите заедно со нив го славеа новиот триумф, покрај онаа заедничка фотографија со фановите, во центарот на вниманието се најде екс-вардарецот Игор Карачиќ.

Се упати кон трибината да го поздрави најмладиот негов фан.

Коронавирус