четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 54
home Ракомет

ФОТО: Кара фала ти за се!!!

ФОТО: Кара фала ти за се!!!

Игор Карачиќ имаше прекрасно добредојде од страна на навивачите на Вардар, популарните „Комити“ кои го скандираа неговото име, пред почетокот на мечот меѓу Вардар и Киелце за кого Хрватот во моментот настапува.

Некои работи не се забораваат, особено не емоцијата со која Карачиќ го носеше и се прости со црвено-црниот дрес.

Коронавирус