недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 56
home Ракомет

ФОТО: Игор Караџиќ се врати во Македонија

ФОТО: Игор Караџиќ се врати во Македонија

Поранешниот ракометар на Вардар, Игор Карачиќ првомајските празници, заедно со својата свршеница Душица Андоновска, ги минува во Дојран.

Хрватскиот ракометар кој е сериозно врзан за Македонија објави фотографија потенцирајќи ја убавината на Македонија, а уште еднаш оправдувајќи ја одлуката периодот на изолации поради пандемијата од коронавирусот да го мине токму во Македонија, заедно со неговата поубава половина.

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by Igor Karacic (@igorkaracicc) on

ЕУРО 2020

Македонија