недела, 12. јули 2020. Вести денес: 63
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Ракомет

ФОТО: Игор Караџиќ доби пријатно изненадување од своите комшии

ФОТО: Игор Караџиќ доби пријатно изненадување од своите комшии

Еден од најзаслужните ракометари на Вардар за освојувањето на втората европска титула е храватскиот репрезентативец Игор Карачиќ. Затоа тој сосема заслужено беше прогласен за МВП на фајнал-форот во Келн. Тој е еден од најомилените ракометари на скопската публика, а доказ за ова е и пречекот кој му приредија неговите соседи.

Парламентарни избори 2020