сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 92
home Ракомет

ФОТО: Игор Карачиќ е нов играч на Киелце

ФОТО: Игор Карачиќ е нов играч на Киелце
epa05214920 Igor Karacic of RK Vardar Skopje in action during the EHF Handball Champions League round of 16 match between Orlen Wisla Plock and RK Vardar Skopje, in Plock, Poland, 16 March 2016. EPA/Marcin Bednarski POLAND OUT

По седум сезони минати во Вардар, Игор Карачиќ, како шампион на Европа си замина од „црвено-црните“ редови и до крајот на неделава треба да ја има и официјалната промоција во дресот на полски Киелце.

Имаше најави и шпекулации дека Вардар ќе се обиде да го задржи хрватскиот бек, но сега веќе е јасно дека нема враќање.

Извор: sportmedia.mk

Коронавирус